Kurs instruktorski SKIKE
Regulamin

 

Organizatorzy:

Projekt Sport Ewa Witek,
Ul. Strzygłowska 56E
04-872 Warszawa

Rollski Mariola Wołowczyk
Ul. Mielczarskiego 1/27
02-798 Warszawa

 

Główny prowadzący: Katarzyna Witek – licencjonowany trener SKIKE, pracownik AWF Warszawa, instruktorka sportu narciarstwa biegowego.

1) Pojęcia

Skikemarka sprzętu sportowego

Nartorolki terenowe – sprzęt sportowy do poruszania się po drogach i ścieżkach o różnych nawierzchniach (asfalt, beton, kostka, utwardzone drogi gruntowe). Technika jazdy na nartorolkach terenowych jest zbliżona do jazdy na nartach biegowych.
Instruktor Skike – osoba, która ukończyła kurs instruktorów Skike, zdała egzamin praktyczny i teoretyczny na wymaganym poziomie i otrzymała certyfikat. Instruktor Skike ma niezbędną wiedzę i umiejętności do  nauczania jazdy na sprzęcie sportowym Skike.

Instruktor potrafi:  doradzić, dobrać i wyregulować sprzęt, poprowadzić zajęcia z grupą i indywidualnie niezależnie od wieku uczestnika, dobrać ćwiczenia, gry i zabawy do poziomu ćwiczących.

2) Opis kursu

Kurs instruktora Skike – szkolenie, które obejmuje 16 godzin metodyki nauczania jazdy na rolkach terenowych Skike, praktycznej nauki jazdy, teoriii oraz egzamin. Kurs kończy się otrzymaniem certyfikatu instruktora Skike.

Dla osób, które zaczynają przygodę ze Skike organizator proponuje naukę jazdy na Skike od podstaw w ramach szkoleń indywidualnych lub grupowych.

Co zyskują instruktorzy Skike:

  • Praktyczną wiedzę i umiejętności nauczania jazdy na Skike i innych podobnych sprzętach sportowych (nartorolki, a nawet narty biegowe).

  • Bardzo dobrą technikę jazdy na nartorolkach terenowych Skike.

  • Znajomość sprzętu, jego regulacji i indywidualnych ustawień.

  • Wpisanie na krajową i światową listę instruktorów Skike na stronach: skike.pl i www.skike.com.